• Teaser Image

Trijumf košarkaša Dunava: Smirena ruka kapitena Vujina

U prvenstvenoj utakmici Prve regionalne lige košarkaši Dunava su kao domaćini zasluženo osvojili bodove protiv Omladinca i Novih Banovaca (71:68). Sigurnim šutem za tri poena nekoliko sekundi pre kraja kapiten Vujin ostavio bodove u Apatinu. Utakmica dva ravnopravna protivnika je imala čudan tok. Obilovala je preokretima i uzbuđenjima koji odavno nisu viđeni u Apatinu.

Gosti su već u startu stekli malu prednost, ali su domaći košarkaši neviđenom borbenošću i kolektivnom igrom parirali i na kraju zasluženo trijumfovali. Nakon minimalnog vođstva gostiju u prvoj četvrtini (16:18), nastavak je doneo odličnu igru Apatinaca koji su na kraju poluvremena imali vođstvo od šest koševa (35:29). Treću četvrtinu će dugo pamtiti košarkaši oba tima, ali i prisutnih preko 200 gledalaca u apatinskoj hali. Tim iz Novih Banovaca pravi seriju od 12:0 i vođstvo Apatinaca od 35:29, preokreće na 41:25 u svoju korist. Tada nailazi serija domaćina i na kraju ove četvrtine vođstvo domaćina (53:52). U poslednjoj četvrtini se krenulo na sve ili ništa.

Takva igra oba tima dovela je 27. sekundi pre kraja do nerešenog rezultata (68:68). U tih preostalih 27 sekundi bilo je i grešaka donetih nervozom neizvesne završnice, ali tada je odgovornost preuzeo kapiten Nenad Vujin. Nekoliko sekundi pre kraja sigurnim šutem sa distance za tri poena „cepa mrežicu“ i donosi zasluženu pobedu svom timu.

Narednog vikenda Apatinci gostuju u Veterniku timu Mladosti koja je u derbiju kola ovog vikenda izgubila od Vrbasa. Nakon toga u Apatin dolazi ekipa Sveti Đorđe iz Žitišta, što je prilika za nove bodove na saldu „Dunava“.